KONST / Litografier / Färglitografi 14235586
nr 1423 5586
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 99/195, daterad 78, komposition. Färglitografi, bildmått: 46x33cm, yttermått inklusive ram: 63x49cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:07:06
300 kr
450 kr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare